ŻYCIE RAZ

Dnia 02.10.2017r. uczniowie klas 1a i b LO, 1THB oraz 3THB wybrali się do Strzeleckiego Ośrodka Kultury na spektakl muzyczny pt. „Życie raz”.

Spektakl oparty jest na twórczości płockiego aktora i poety Witolda Mierzyńskiego. Przedstawienie stworzone z 16 wierszy, do których muzykę skomponował wybitny kompozytor Marek Popis. „ŻYCIE RAZ” opowiada o każdym z nas. To historia o nadziei, dążeniu do celu, radościach i smutkach dnia codziennego i nieubłagalnie pędzącym czasie. Całość spektaklu uzupełniają projekcje multimedialne doskonale obrazujące całość widowiska nadając mu zupełnie inny wymiar emocjonalny.
  W wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Strzelec Kraj., spektakl częściowo został sfinansowany prze Starostwo Powiatowe. Koncert rozpoczął się o godzinie 9;15. Początkowo po wejściu artystów na deski sceny zapanowała cisza, po czym rozbrzmiały pierwsze dźwięki poezji śpiewanej. Przed wykonaniem każdej piosenki nad sceną wyświetlano tytuł, miejsce oraz datę powstania utworu, natomiast w trakcie wykonania wokalnego na scenie pojawiały się efekty wizualne, które pomagały wprawić się w odpowiedni nastrój. Przez cały przebieg wydarzenia panowała tajemnicza atmosfera, każdy utwór przepełniony był różnymi emocjami. Spektakl zakończył się o godzinie 10;40,tuż przed opuszczeniem sali przez widownię wykonawca zapytał kilkoro uczniów o odczucia odnośnie takiego rodzaju sztuki. Wszystkie odpowiedzi były spójne, nowo poznane dźwięki zaciekawiły oraz skłoniły do refleksji obecną tam młodzież. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania.