foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


95 7620355
zsp.drezdenko@wp.pl

Egzaminy zewnętrzne

Tłumacz strony

 

 

Rok szkolny 2015/2016
Od 23 do 25 maja odbyła się szkolna wycieczka nad morze do Mrzeżyna. 
18 maja- wycieczka do Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, uczniowie z klas: 1b liceum ogólnokształcącego, 1 technikum i 1a szkoły zawodowej
10 do 13 maja- wycieczce do Książa – Wiednia - Morawskiego Krasu oraz Wrocławia. 
29 kwietniaodbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. 
27 kwietnia- odbyły się w naszej szkole  Drzwi Otwarte. 
5 kwietnia- w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbył się II etap IV Konkursu Informatyczno – Technicznego Na inżyniera czeka kariera. Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie: Radosław Roszak i Hubert Bednarz z 1a liceum. 
3 kwietnia - ponad 1000 abiturientów, wspólnie z duszpasterzami, katechetami i pedagogami wzięło udział w XXXVIII  Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę. wśród nich znalazła się również 30 osobowa grupa z naszej szkoły.
21-23 marzec – rekolekcje wielkopostne.
Marzec 2016r. – wystawa prac Agaty Sztube z klasy 2a LO i Martyny Janas z 2 THB.
22 marca- w Strzelcach Kraj. odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Bartosz Pijet 3TH, Robert Gapski i Kacper Romaniuk z 2ZSZ, Dawid Bućkowski z 1 LO, Dominik Ignatowicz i Michał Wilento z klasy 1THE, Mateusz Grabski i Łukasz Sanocki z 1ZSZ.
Marzec 2016r. – konkurs na dekorację wielkanocną wykonane przez Annę Jarząbek z klasy 3b LO oraz Martę Krzeszowską z klasy 1a ZSZ.
14 marca- klasy 1 a, 1 b LO oraz klasa 1 Technikum miały okazję wziąć udział w lekcji historii poświęconej pamięci „Żołnierzy Wyklętych”,  poprowadzonej przez Pana Jarosława Palickiego, przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej delegatury w Gorzowie Wlkp. Spotkania uzupełniały wiedzę zawartą w wystawie prezentowanej w holu szkoły pt. „Polska walcząca”.
8 marca- świętowaliśmy Dzień Kobiet. W naszej szkole nie obyło się bez występów artystycznych. Występy wokalno-instrumentalne przeplatane były z występami  Kabaretu Niższej Rangi.  Zwieńczeniem uroczystości był występ chłopaków z 3a LO, który poruszył społeczność szkolną.
1 marca- odbył się w II LO w Gorzowie Wielkopolskim Międzypowiatowy Konkurs Historyczny, w którym wzięły udział trzy osobowe drużyny reprezentujące licea ogólnokształcące oraz technika. Drużyna liceum ogólnokształcącego (Damian Kaczmarczyk z Liceum Ogółnokształcącego w Drezdenku, Bartłomiej Andrzejak, Damian Kwieciński obaj z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Krajeńskich) zajęła drugie miejsce.
24 lutego- prelekcja Pana Piotra Szelągowskiego pt. Przemilczane ludobójstwo oraz spotkanie z Panem Mirosławem Kołwzanem autorem książki „Krzyż na Perzynie”. Piotr Szelągowski reprezentuje stowarzyszenie "Kresy", które wbrew politycznej poprawności kultywuje polskie tradycje kresowe i mówi wprost o ludobójstwie na Wołyniu. 
Luty i marzec 2016r. - wystawa IPN pt. „Polska walcząca”.
22 lutego- do naszego miasta przybyły Symbole Światowych Dni młodzieży. 
19 lutego- wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście kandydatów byli uczniowie klas drugich liceum i trzeciej technikum. W demokratycznych wyborach przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Bartosz Pijet, uczeń klasy 3 TH, a jego zastępcą Klaudia Bury, uczennica klasy 2a LO. 
Luty 2016r. - konkurs NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ O TEMATYCE MIŁOSNEJ, ogłoszony przez bibliotekę szkolną wygrał Piotr Kałuziak z klasy 3a LO, II miejsce  jury przyznało Katarzynie Paprota z klasy 1 THB, III miejsce Mateuszowi Wróbel z klasy Ia LO, IV miejsce Elizie Klekota z klasy 1 THB.
12 lutego- konkurs piosenki walentynkowej pn „Crazy Walenty”. Na scenie rywalizowało osiem klas: 1aLO, 1bLO, 1a ZSZ, 2a LO, 2b LO, 2 THB, 3a LO i 3 THB, które śpiewały piosenki o miłości w różnych językach Jury w składzie: mgr Beata Tatur, mgr Kamila Zamerluk, mgr Dawid Strzelczyk, pan Zbigniew Hinc i ucz. Bartosz Gajdziński przyznali następujące miejsca: I miejsce kl. 2a LO, II miejsce kl. 2b LO, III miejsce kl. 3a LO. Muzyczne występy uczniów przeplatane były scenkami kabaretowymi wykonanymi przez naszych uczniów: Klaudia Bury, Jakub Michalski, Bartosz Pijet, Jędrzej Lehmann i Maciej Weidemann.
10 lutego- w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Tenisie Stołowym w ramach „Licealiady”. Otwarcia zawodów dokonali: Wicestarosta  Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Bogusław Kierus wraz z Wicedyrektor SOSW w Strzelcach Kraj. Dorotą Maciaszek. Zespół z naszej szkoły w  kategorii mikst zajął 2 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej 3 miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej, w kategorii chłopców 3 miejsce zajął Dariusz Przybysz i 5 miejsce Remigiusz Purzycki, w kategorii dziewcząt Katarzyna Paprota 5 miejsce.
Styczeń 2016r. - wystawa prac Eweliny Tabas z klasy 1a ZSZ. Ewelina rysuje z pasją od najmłodszych lat. Jej prace wykonane są ołówkiem, a tematyka różnorodna.
10 stycznia- po raz 24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 
16  stycznia- bal  studniówkowy  klas  trzecich  A i B Liceum  Ogólnokształcącego. Studniówkę drezdenecka  młodzież rozpoczęła staropolskim tańcem, jednak  w  tym roku  był to polonez  wyjątkowy,  gdyż w   kompozycji   Bartosza Chajdeckiego   z  filmu  "Czas Honoru". 
Styczeń 2016r. - świąteczna akcja Klubu Wolontariusza uczniowie naszej szkoły, przygotowali piękne świąteczne prezenty dla uczniów Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.
10 stycznia- po raz 24 zagra w Drezdenku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem: "Mierzymy wysoko!  Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów". Samorząd Uczniowski ZSP zasilił sztab drezdeneckiej Orkiestry 25 wolontariuszami. 15.12.2015 r. młodzież z naszej szkoły w Bibliotece Miejskiej składała puszki na ten szczytny cel.
22 grudnia - konkurs na najpiękniejszą aranżację stołu wigilijnego. Jak co roku uczniowie starali się, aby klasowe stoły wigilijne były nie tylko piękne, estetyczne, ale przede wszystkim nawiązywały do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, Za najpiękniejszy uznany został stół wigilijny przygotowany przez uczniów klasy 3 TH, drugie miejsce: 2 TH, 3 miejsce egzekwo: 1a LO i 3a LO. Serdecznie gratulujemy.
Grudzień 2015r. - po raz piąty młodzież wraz z przedszkolakami przygotowali Baśniowe Jasełka dla najmłodszych z naszego miasta. W tym roku cały scenariusz opracowała i wykonała klasa 2a liceum ogólnokształcacego.
14 grudnia- w Zespole Szkół nr 4 w Wałczu odbył się II Międzypowiatowy Konkurs z Matematyki . W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny z powiatu gorzowskiego, wałeckiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, strzelecko-drezdeneckiego i miasta Gorzów Wlkp w kategorii liceum i technikum. Uczeń kl. 3a LO Damian Kaczmarczyk zajął  III miejsce w kategorii liceum. 
11 grudnia- uczestnicy Amnesty International pisali listy w obronie 11 osób.  W tym roku napisaliśmy 150 listów!
10 grudnia- w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się III Edycja Międzyszkolnego Konkursu "Mamy talent" zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Po burzliwych obradach wyłoniono czterech laureatów. Troje z nich to uczniowie naszej szkoły: Kinga Polak kl. 2 a LO - laureatka w kategorii taniec, Sandra Dera kl. 2 a LO i Mateusz Fuczyło kl. 2 b LO (zespół) - laureaci w kategorii śpiew i beadbox.
Grudzień 2015r. - wystawa wieńców i kalendarzy adwentowych. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Agata Wyszyńska z klasy 2THB, drugie Rafał Piatek z klasy 2a ZSZ, trzecie miejsce przyznano Marcie Krzeszowskiej z klasy 1a ZSZ. Wyróżniono pracę Martyny Janas z klasy 2THB.
10  grudnia  - wykład  pana Jarosława Palickiego – pracownika Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp. na temat „Żołnierze  wyklęci”, który  był dopełnieniem   wystawy „Milcząc, wołają”. 
4 grudnia- odwiedziny Świętych Mikołai wraz ze Śnieżynkami. Grzeczni uczniowie nauczyciele i pracownicy otrzymali od "Mikołajków" słodką niespodziankę bądź mały upominek :-).
4 grudnia- turniej o Mistrzostwo Powiatu strzelecko-drezdeneckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt. W turnieju brały udział reprezentacje trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół w Strzelcach Kraj. i Zespół Szkół CKU w Strzelcach Kraj. oraz nasza szkoła, którą reprezentowali: Polak Kinga, Radelczuk Małgorzata, Osipowicz Marta, Gapska Maria, Wysocka Dominika, Sagan Mariola, Graś Daria, Woźniak Sandra, Czajkowska Mariola. W klasyfikacji medalowej po turnieju I miejsce zajął ZS w Strzelcach Kraj., II miejsce ZS CKU w Strzelcach Kraj., oraz III miejsce ZSP w Drezdenku.
2 grudniauczniowie klasy 1, 2 i 3 technikum hotelarskiego uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Poznania. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem hotelu NH HOTEL**** i IBB ANDERSIA. Młodzież zadawała pytania począwszy od kierunku studiów po wymagania kwalifikacyjne pracowników, na które p. Jakub Słupkowski i p. Hubert Łyszczak oraz p. Joanna Kulesza udzielali fachowej odpowiedzi.
1 grudnia- Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem: ”HIV\AIDS  a uzależnienia”.   Reprezentacja naszej szkoły w składzie;  Katarzyna Kasprzak, Ewelina Tarnawska i Mateusz Wróbel z klasy 1a LO zajęła pierwsze miejsce.
30 listopada- I sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drezdenku. W wyborach na Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej większością głosów został wybrany Mateusz Fuczyło uczeń ZSP Drezdenko, a v-ce przewodniczącymi zostali: Eliza Kulak uczennica GIM nr 1 w Drezdenku, Marek Kołwzan uczeń GIM nr 2 w Drezdenku oraz Jędrzej Lehmann uczeń ZSP w Drezdenku. Burmistrz Maciej Pietruszak gratulował młodzieży odwagi w podjęciu decyzji o wstąpieniu do Młodzieżowej Rady Miejskiej. 
Listopad i grudzień - wystawa IPN „Milcząc, wołają”
20 listopada - XIV Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Starostwa Powiatowego.
15 listopada - w Strzelcach Krajeńskich odbył się DRAGON CUP - pierwszy turniej z cyklu Pucharu Polski w tym sezonie - impreza rankingowa PZ TKD ITF. W zawodach udział wzięło 378 zawodników i zawodniczek, 32 sędziów nadzorowało sportową rywalizację. Zawodnicy miejscowego Dragona nie zawiedli i zdobyli kilkanaście medali. To już drugie tak wysokie rangą zawody w Strzelcach w ciągu ostatnich dwóch lat. Anna Mamot z klasy 3a ZSZ zajęła  I m. w kategorii techniki specjalne oraz II m. w kategorii walki semi contact. Ania jest zawodnikiem UKS Dragon.
12 Listopada - zabrzmiały głosy z radiowęzła, to pierwsza audycja tematyczna „Szkolnego radia”. Informacje na temat Narodowego Święta Niepodległości przedstawili Klaudia Bury, Mateusz Fuczyło i Przemysław Butrym.
9 listopada- Halowy Turniej Piłki Nożnej w ramach Licealiady 2015 szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W klasyfikacji medalowej zespół z naszej szkoły w składzie: Balicki Szymon, Gruszka Dawid, Koza Paweł, Mądrawski Przemysław, Mądrawski Kamil, Pijet Bartosz, Będźmierowski Dominik, Marciniak Patryk, Perzanowski Dominik, Gadocha Damian, Gajdziński Bartosz  zajął pierwsze miejsce.
7 listopada- w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs z Języka Angielskiego. Z naszej szkoły miejsca na podium zajęli: I miejsce Jędrzej Świrski i III miejsce Jędrzej Lehmann. Tym samym uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu międzypowiatowego. Gratulujemy! 
6 listopada- po raz dugi odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drezdenku. Uczniowie ZSP w Drezdenku uzyskali siedem mandatów w 15-osobowej radzie. Najwięcej głosów uzyskali: Aleksandra Bojarczuk 3TH, Paulina Bortnowska 2a LO, Mateusz Fuczyło 2b LO, Lehmann Jędrzej 3a LO, Wanessa Lura 1THB, Arkadiusz Masłowski 3a LO i Bartosz Pijet 3TH. Nowo wybranym radnym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
5 listopada- w ZCKU w Strzelcach Kraj. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. W grupie Liceum pierwsze miejsce zajął Damian Kaczmarczyk - 3a, drugie miejsce Mateusz Urbaniak- 3a, trzecie miejsce Arkadiusz Masłowski – 3a. W grupie Technikum pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Bojarczuk – 3TH. W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajęła  drużyna z klasy 3a naszego Liceum.
4 listopada- uczennice z klasy 1b LO wysłuchały wykładu pani Moniki Nawrot na temat profilaktyki nowotworów piersi. Podczas wykładu pracownik sanepidu zaprezentował technikę samobadania piersi na fantomie. 
Październik 2015r. - Uczennice Paulina Bortnowska i Klaudia Bury wykonały filmik na konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej ,Książki naszych marzeń”. Można go obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=NfXWSwqSsmc. W filmie wystąpili: Martyna Janas i lektor- Mateusz Fuczyło.
30 października - młodzież naszej szkoły jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych udała sie na cmentarz, aby zatroszczyć sie o najbardziej zaniedbane mogiły. Zostały rowniez zapalone znicze, których w tym roku było wyjątkowo dużo.
28 października- uroczystość odsłonięcia kamienia pamiątkowego pod morwą poświęconego Karlowi Ludwigowi Hencke. Uroczystość została uświetniona wykładem profesora Menso Folkertsa1 przybyłego, specjalnie z tej okazji, aż z Monachium. Obecna była również prapraprawnuczka Karla Ludwiga Pani Ingrid Andriessen – Beck2, która dokonała jego odsłonięcia. W uroczystościach wzięli udział również kierownik wydziału astronomii berlińskiego Obserwatorium Astronomicznego im. Archenholda doktor Felix Luhning3 i  współpracownik obserwatorium Konrad Guhlz.
27 października- Strzelcach Krajeńskich powiatowy konkurs z języka niemieckiego. Uczestnicy oceniani byli z testu pisemnego – rozumienie słuchania, rozumienie tekstu czytanego, znajomość struktur gramatyczno – leksykalnych, transformacja zdań, reakcje językowe oraz ustnych wypowiedzi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z liceum: Paulina Śpiewak, Adrianna Mazurkiewicz i Jacek Neumer oraz uczniowie z technikum: Aleksandra Bojarczuk, Daria Roszak i Sandra Matuszewska. I miejsce zajęła Paulina Śpiewak, II miejsce Jacek Neumer, III miejsce Adrianna Mazurkiewicz w kategorii liceum. 
27 października- w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Recytatorski w setną rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego. I miejsce zajął Mateusz Fuczyło, II miejsce Milena Nowaczyk i III miejsce Klaudia Bury.
25 października - uczennice  z naszej szkoły: Marta  Guźniczak,  Małgorzata  Radelczuk i Marta  Osipowicz   wzięły  udział w  uroczystej gali  wręczenia  Nagrody im. Wisławy Szymborskiej "za najlepszą książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym". W tym roku kapituła zdecydowała się przyznać nagrodę ex aequo dla Romana Honeta za tom świat był mój  oraz dla Jacka Podsiadły za tom Przez sen .  Uroczysta  gala  odbyła się  już po raz trzeci w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
23 października- eliminacje do konkursu przedmiotowego z Języka Polskiego. Do finału, który odbył się w Strzelcach Kraj. Przeszły uczennice: Kinga Lewandowska IIa LO, Dominika Wojtysiak  Ia LO, Weronika Zajkowska I a LO, Aleksandra Bojarczuk III TH, Klaudia Roszak III TH, Wanessa Lura I THB. 28 października w kolejnym etapie w Czarnkowie, reprezentowały nas Aleksandra Bojarczuk , Klaudia Roszak III TH i Dominika Wojtysiak Ia LO. W etapie międzypowiatowym zespół Liceum zajął III miejsce a technikum IV miejsce na powiatów. 
22  października   - uczniowie  klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego, realizujący  przedmiot uzupełniający  dziennikarstwo  oraz  młodzież skupiona  wokół  redakcji  gazetki szkolnej  „Niecodziennik” wzięła udział w  warsztatach zorganizowanych  przez dziennikarzy TVP Gorzów w  ramach  projektu Mobilna  Akademia   Telewizyjna.  Pani Marta Zielińska i pan  Krzysztof Tomicz  zapoznali uczniów z możliwościami  smartfonów  i   zasadami   wykonania w  sposób profesjonalny filmów tym urządzeniem. Dziennikarze zachęcili również młodych ludzi do  nagrywania ciekawych  filmów i przesyłania ich do redakcji  TVP Gorzów.
21 października- uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów . Najlepsi uczniowie woj. lubuskiego otrzymali dyplomy stypendialne, wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Aleksandra Bojarczuk kl. 3TH i Damian Kaczmarczyk kl. 3aLO. Uroczystości towarzyszył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drezdenka pod batutą Pana Mieczysława Sorbal . Dyplomy i gratulacje wręczała  Wojewoda lubuski Pani  Katarzyna Osos.
19 października- finał akcji „Młodzi głosują”. W ramach tegorocznej edycji wybory zorganizowano w 1 433 szkołach, prawo oddania w nich głosu posiadało 384 022 uczniów i uczennic w wieku od 13 do 19 lat, skorzystało z niego 229 602 młodych osób (co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła 59,8% i tradycyjnie już przewyższa frekwencję w wyborach powszechnych).
15 października- Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej 11-osobowej. W zawodach brały udział trzy szkoły: ZSCKU i ZS ze Strzelec Kraj i ZSP z Drezdenka. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem bezbramkowym i nie wyłoniono zwycięzcy i dlatego wszystkie szkoły zajęły pierwsze miejsce.
14 października- gala wręczenia nagród „Sowy 2015” okazji Dnia Edukacji Narodowej.Społeczność uczniowska w plebiscycie wybrała swoich faworytów w poszczególnych kategoriach: SOWA „SOKOLE OKO”– mgr Iwona Jaśków, SOWA „ŻARTOWNIŚ ROKU”- mgr Dariusz Urbański, SOWA „UŚMIECH ROKU”- mgr Małgorzata Malewicz, SOWA „BRATNIA DUSZA”- mgr Kamila Zamerluk, SOWA „SALOMON ROKU”- mgr Edyta Anna Dobrychłop-Amrogowicz, SOWA „DETEKTYW ROKU”- mgr Radosław Świekatowski, SOWA „SUPERMAN ROKU”- ks. Tomasz Tyszkiewicz
Październik 2015– wystawa jesiennych kompozycji kwiatowych w szkolnym konkursie „Jesienna ikebana”. Pierwsze miejsce w szkolnym  konkursie na „Jesienną ikebanę" zajęła Emilia Cząstka z kl. 1THB, drugie miejsce Paulina Bortnowska z kl.  2a LO, trzecie miejsce Kinga Lewandowska z kl. 2a LO
Październik 2015– podsumowanie Komendant Komisariatu Policji w Drezdenku kom. Tomasz Ambrożuk wręczył nagrody laureatce konkursu „Mam OKO na bezpieczeństwo”. Zwyciężczynią konkursu, organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. została uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku Paulina Bortnowska. Konkurs fotograficzny był organizowany w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2015”
1 października  - wykład  pana Jarosława  Palickiego - pracownika  Delegatury  IPN w  Gorzowie  Wlkp. na  temat "Polacy  na  Syberii"
Wrzesień – wystawa prac Marii Gapskiej z klasy 3b LO
23 września– wykład Pana Jacka Fedorowicza - aktora, satyryka, rysownika i działacza "Solidarności"
21 września - uczniowie szkoły: Aleksandra Bojarczuk (3TH), Jędrzej Lehmann (3ALO) i Bartosz Pijet (3TH) wzięli czynny udział w II Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym, który odbył się pod hasłem „Jednostka nie zerem, a siłą. Trzeba tylko chcieć.„ w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze
Wrzesień 2015 - wystawa IPN  „Polacy na Syberii”
14 września- "Dzień Integracji”. Pierwsze miejsce w zawodach wspólnie zdobyły klasy: 1 TBH i 2 TBH.
1 września- Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Pan Edward Tyranowicz wręczył stypendium starosty najlepszym uczniom w roku szkolnym 2014/2015 wśród których znaleźli się: Damian Paszkowski i Klaudia Bury z Liceum Ogólnokształcącego oraz Izabela Drążek z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
1 września- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.